De viering van El Dia de las Velitas in Amsterdam
Share
El Día de las Velitas, bekend als de dag van de kleine kaarsjes, is een van de favoriete culturele dagen van Colombia, waarop het kerstseizoen wordt geopend. Deze feestdag is altijd op 7 december en de Heilige Maagd Maria wordt op deze dag geëerd. Het is hiermee dus ook een belangrijke Katholieke viering.
Voor mij is dit een nieuwe traditie en voor onze dochter wordt deze dag toegevoegd aan de vaste feestdagen zodat ze een opvoeding heeft waarin de Nederlandse -en de Colombiaanse cultuur worden opgenomen.
We steken kaarsjes aan voor onze dierbaren die ver weg van ons zijn, maar ook voor diegenen die we moeilijk kunnen bereiken maar wel wat warmte en liefde kunnen gebruiken. Ook voor het hopen op een voorspoedig herstel, steken we vandaag wat kaarsjes aan.
Vanavond komen we samen met een aantal andere Colombiaanse gezinnen in Amsterdam. We eten samen en om 19:00 steken we buiten kaarsjes aan. Nu blijft het hopelijk droog, zodat we voor iedereen een kaarsje kunnen opsteken. Het mooie spektakel verlicht de woningen, de straat en de kerken waarmee het licht en de warmte hoop, geloof en de vrolijke sfeer van de feestdagen uitstraalt.
Naast het betoverende gezicht van flikkerende vlammen, omvat de viering een verscheidenheid aan boeiende activiteiten. Mensen komen samen om traditionele kerstliederen te zingen, te genieten van heerlijke seizoensgebonden gerechten en te genieten van het gezelschap van geliefden. De sfeer is gevuld met vreugde en kameraadschap, wat de essentie van de Colombiaanse cultuur en het belang van gemeenschaps- en familiebanden weerspiegelt. Over het geheel genomen is El Día de las Velitas niet alleen een visueel feest, maar ook een oprechte viering die het begin van een gekoesterde tijd van het jaar symboliseert.
Dit lijkt me een mooie dag om te verwelkomen tot een vaste traditie!